Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/22334
Title: Про властивості та принцип мономіальності поліномів типу Апостола-Бернуллі на основі Белла
Other Titles: About properties and the monomiality principle of Bell-based Apostol-Bernoulli-type polynomials
Authors: Рамірез, В.
Чезарано, К.
Вані, Ш. А.
Юсуф, С.
Бедоя, Д.
Keywords: спеціальний поліном
принцип мономіальності
пераційний зв'язок
симетрична тотожність
Issue Date: 2024
Publisher: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Citation: Рамірез В. Про властивості та принцип мономіальності поліномів типу Апостола-Бернуллі на основі Белла / В. Рамірез, К. Чезарано, Ш. А. Вані, С. Юсуф, Д. Бедоя // Карпатські математичні публікації. - 2024. - Т. 16. - № 2. - С. 379-390.
Abstract: У цій статті досліджуються властивості та принцип мономіальності поліномів типу Апостола-Бернуллі на основі Белла. Починаючи з встановлення твірної функції, дослідження продовжується до отримання явних виразів для цих поліномів, що дає змогу зрозуміти їхні структурні характеристики. Потім виводяться формули підсумовування, що полегшує ефективні обчислення та маніпуляції. Неявні формули також перевіряються, виявляючи базові закономірності та зв’язки. Через призму принципу мономіальності з’ясовуються зв’язки між різними поліноміальними аспектами, відкриваючи приховані симетрії та алгебраїчні властивості. Крім того, отримано формули зв’язку, що забезпечує неперервний перехід між різними представленнями поліномів. Цей аналіз сприяє всебічному розумінню поліномів типу Апостола-Бернуллі на основі Белла, пропонуючи цінну інформацію про їх математичну природу та застосування.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/22334
Appears in Collections:Т. 16, № 2

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
379-390.pdf133.88 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.